REGULAMIN
REGULAMIN
spółki handlowej
AVANTI API s.r.o.
z siedzibą Vinohrady 486/18, 639 00 Brno (Republika Czeska)
numer identyfikacyjny: 041 65 021
zarejestrowana w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Brnie, dział C, wpis 88550
do sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.mistermixdog.cz
-
POSTANOWIENIE WSTĘPNE
1.1. Niniejszy regulamin określa zasady zawierania Umów Sprzedaży oraz
zasady świadczenia i korzystania z usług (zwane dalej „warunkami handlowymi” zwany dalej
Regulaminem) dotyczy zamówień zawartych pomiędzy firmą handlową firmy handlowej AVANTI API s.r.o., z siedzibą pod adresem Vinohrady 486/18, 639 00 Brno, numer identyfikacyjny: 04165021, zarejestrowanej w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Brnie, sekcja C, wpis 88550 (zwanej dalej „sprzedającym”) a osobą fizyczną (zwaną dalej „Klientem”) i reguluje, zgodnie z postanowieniami § 1751 ust. 1 ustawy nr 89/2012 Dz.U., Kodeks cywilny (zwany dalej „Kodeksem cywilnym”) wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe na podstawie zawartej transakcji w tym umowy kupna-sprzedaży (zwanej dalej „umową”) zawartą pomiędzy sprzedającym a inną osobą fizyczną (zwaną dalej „kupującym”) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawcy. Sklep internetowy jest obsługiwany przez sprzedawcę za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod adresem internetowym www.mistermixdog.cz (zwanej dalej „stroną internetową”), poprzez interfejs strony internetowej (dalej jako „interfejs internetowy sklepu”).
1.2. Regulamin nie dotyczy przypadków, w których osoba zamierzająca zakupić towar od sprzedającego jest osobą prawną lub, która zamawia towar w ramach swojej działalności gospodarczej
1.3. Postanowienia odbiegające od warunków mogą być negocjowane w umowie kupna-sprzedaży. Odmienne postanowienia umowy kupna-sprżedaży mają pierwszeństwo przed postanowieniami warunków handlowych.
1.4. Regulamin jest integralną częścią umowy kupna-sprzedaży. Umowa kupna-sprzedaży i warunki handlowe są sporządzone w języku polskim. Zawarcie umowy oznacza akceptację regulaminu i warunków kupna - sprzedaży.
1.5. Treść regulaminu może zostać zmieniona lub uzupełniona przez sprzedawcę. Nowe postanowienie nie zmieniają praw i obowiązków powstałych w momencie zawarcia Umowy w okresie obowiązywania poprzedniej wersji warunków handlowych.
- Konto użytkownika
2.1. Na podstawie rejestracji na stronie internetowej, Klient może uzyskać dostęp do swojego interfejsu użytkownika. Kupujący może zamawiać towary ze swojego interfejsu użytkownika (zwanego dalej „kontem użytkownika”). Klient może zamawiać towary bezpośrednio ze swojego konta jako zalogowany użytkownik lub bez rejestracji konta jako klient niezalogowany, tzw. gość.
2.2. Podczas rejestracji na stronie internetowej oraz przy zamawianiu towaru kupujący jest zobowiązany do prawidłowego i zgodnego z prawdą podania wymaganych niezbędnych danych. Klient jest zobowiązany także do aktualizacji danych na koncie użytkownika w przypadku ich zmiany. Dane podane przez kupującego na koncie użytkownika oraz podczas składania zamówienia są uważane przez sprzedającego za prawidłowe.
2.3. Dostęp do konta użytkownika jest zabezpieczony nazwą użytkownika (tzw. Login) oraz hasłem. Klient jest zobowiązany do zachowania poufności w zakresie informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do swojego konta użytkownika.
2.4. Klient nie jest uprawniony do udostępniania konta użytkownika osobom trzecim.
2.5. Sprzedający może anulować konto użytkownika, zwłaszcza jeśli kupujący nie korzysta ze swojego konta przez okres ponad 2 lat lub jeśli kupujący naruszy swoje zobowiązania wynikające z umowy kupna-sprzedaży (w tym warunki handlowe).
2.6. Klient przyjmuje do wiadomości, że dostęp do konta użytkownika lub sklepu
internetowego może być czasowo ograniczony, w szczególności w sytuacji aktualizacji oprogramowania sklepu internetowego lub konserwacji urządzeń obsługujących sklep internetowy w czasie tzw. przerwy technicznej.
- Zawarcie umowy kupna-sprzedaży
3.1. Informacje prezentowane w sklepie internetowym mają charakter informacyjny i sprzedający nie jest zobowiązany do zawarcia umowy kupna-sprzedaży w odniesieniu do tych towarów. Ustanowienie art. 1732 ust. 2 Kodeksu Cywilnego nie będzie stosowane.
3.2. Na stronie internetowej sklepu prezentowane są informacje o towarach, w tym ceny poszczególnych towarów. Ceny towarów podane są łącznie z zobowiązującym podatkiem VAT (ceny brutto). Ceny prezentowanych towarów obowiązują przez czas ich wyświetlania na stronie internetowej sklepu. Niniejsze postanowienie nie ogranicza możliwości zawarcia umowy kupna-sprzedaży na indywidualnie uzgodnionych warunkach pomiędzy stronami.
3.3. Na stronie sklepu internetowego podane są informacje o kosztach i sposobach oraz terminach dostawy towaru. Dostawa Produktu dostępna jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakładce „Czas i metody dostawy” w Sklepie Internetowym.
3.4. W celu zamówienia towaru kupujący wypełnia formularz zamówienia na stronie internetowej sklepu. Formularz zamówienia zawiera przede wszystkim informacje o:
3.4.1. zamawianym towarze (zamówiony towar jest „wkładany” do elektronicznego koszyka na stronie sklepu),
3.4.2. Sposobie płatności za zamówiony towar oraz informację o sposobie i terminie dostawy oraz
3.4.3. informacje o kosztach związanych z wybraną opcją dostawy (dalej podanych wraz z wartością zakupionego towaru jako łączna wartość „zamówienia”)
3.5. Klient przed wysłaniem zamówienia do sprzedawcy ma możliwość sprawdzenia i zmiany podanych danych, uwzględniając również możliwość weryfikacji i poprawienia błędów, które nastąpiły przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Kupujący potwierdza zawarcie umowy klikając przycisk „Zamawiam”. Dane podane w zamówieniu są uważane przez Sprzedawcę za prawidłowe.
3.6. Wysłanie zamówienia uważa się za czynność wiążącą kupującego, która jednoznacznie potwierdza zamówienie towaru, cenę zakupu, sposób zapłaty i dane Klienta i jest wiążące dla stron umowy. Warunkiem ważności zamówienia jest wypełnienie wszystkich obowiązkowych danych w formularzu zamówienia oraz zapoznanie się z niniejszym regulaminem na stronie internetowej.
3.7. Sprzedawca niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia potwierdzi kupującemu otrzymanie drogą elektroniczną na podany w zamówieniu adres e-mail bądź na adres podany
przy rejestracji konta użytkownika (zwany dalej „adresem e-mail kupującego”).
3.8. Sprzedający ma zawsze prawo, w zależności od charakteru zamówienia (ilość towaru, cena zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), poprosić kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (na przykład pisemnie lub telefonicznie).
3.9. Projekt umowy kupna-sprzedaży w formie zamówienia jest ważny piętnaście dni.
3.10. Stosunek umowny między sprzedającym a kupującym powstaje w momencie doręczenia i przyjęcia zamówienia (akceptacji), które jest przez sprzedającego wysłane do kupującego pocztą elektroniczną na adres e-mail kupującego.
3.11. W przypadku, gdy sprzedający nie będzie mógł spełnić któregokolwiek z wymagań określonych w zamówieniu, prześle kupującemu na adres e-mail kupującego zmienioną ofertę wskazującą możliwe warianty zamówienia i poprosi kupującego o opinię.
3.12. Zmieniona oferta jest uważana za nową propozyję umowy kupna-sprzedaży, a umowa kupna-sprzedaży w takim przypadku zostaje zawarta dopiero po akceptacji przez kupującego nowych warunków za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3.13. Kupujący wyraża zgodę na wykorzystanie środków porozumiewania się na odległość przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży. Koszty poniesione przez kupującego przy korzystaniu ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy kupna-sprzedaży (koszty połączenia internetowego, koszty rozmów telefonicznych) pokrywa kupujący we własnym zakresie i koszty te określone są przez wybranego operatora usługi.
- Cena towaru i warunki płatności
4.1. Kupujący może zapłacić sprzedającemu cenę towaru i wszelkie koszty związane z dostawą towaru zgodnie z umową kupna-sprzedaży w następujący sposób:
gotówką w siedzibie sprzedającego pod adresem Osvobození 213, 664 81 Ostrovačice u Brna;
gotówką lub kartą płatniczą za pobraniem w miejscu wskazanym przez kupującego w zamówieniu;
przelewem bezgotówkowym na rachunek sprzedającego nr 4165021/5500, prowadzony w Raiffeisenbank. w koronach czeskich lub na numer konta sprzedającego 270027000/8330 w EUR, IBAN: SK2483300000000270027000, kod SWIFT: FIOZSKBAXXX Bank: FIO banka a.s., Republika Słowacka; (dalej jako „konto sprzedawcy”).
4.2. Wraz z ceną zakupu kupujący jest również zobowiązany do zapłaty sprzedającemu kosztów związanych z pakowaniem i dostawą towaru w uzgodnionej wysokości. O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towaru.
4.3. Sprzedający nie wymaga od kupującego kaucji ani innej podobnej płatności. Nie narusza to postanowień art. 4 ust. 6 Regulaminu dotyczących obowiązku zapłaty ceny zakupu towaru w opcji za pobraniem.
4.4. W przypadku płatności gotówką lub za pobraniem cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cena zakupu jest płatna w ciągu 7 dni od zawarcia umowy kupna-sprzedaży poprzez wysłanie formularza zamówienia.
4.5. W przypadku płatności bezgotówkowej kupujący zobowiązany jest do zapłaty za zamówienie. Numer zamówienia dokumentu zakupu (faktury) stanowi tytuł przelewu. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty uważa się za wypelniony przez kupującego, gdy odpowiednia kwota zostanie zaksięgowana na koncie sprzedającego.
4.6. Sprzedający ma prawo, zwłaszcza jeśli kupujący nie dostarczy dodatkowego potwierdzenia zamówienia (art. 3.8), zażądać zapłaty całej ceny zakupu przed wysłaniem towaru do kupującego. Postanowienie art. 2119 ust. 1 Kodeksu Cywilnego nie zostanie stosowane
4.7. Wszelkie rabaty od ceny towaru udzielone kupującemu przez sprzedającego nie łączą się ze sobą.
4.8. Sprzedający wystawi kupującemu dokument sprzedaży – fakturę VAT - dotyczącą płatności dokonanych na podstawie zawartej umowy kupna-sprzedaży. Sprzedający jest płatnikiem podatku VAT. Dokument podatkowy – fakturę VAT sprzedawca wystawia kupującemu po zapłaceniu ceny towaru i przesyła ją w formie elektronicznej na adres e-mail kupującego.
-
Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży
5.1. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami § 1837 Kodeksu Cywilnego nie jest możliwe odstąpienie m.in. od umowy kupna-sprzedaży
5.1.1. dotyczącej towarów, których cena zależy od wahań na rynku finansowym niezależnie od woli sprzedawcy i które mogą wystąpić w okresie od zawarcia do odstąpienia od umowy,
5.1.2. dotyczącej napojów alkoholowych, których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie trzydziestu dni i których cena zależy od wahań na rynku finansowym niezależnych od woli sprzedawcy,
5.1.3. dotyczącej towarów, które zostały zmodyfikowane zgodnie z życzeniem kupującego lub dla jego osoby,
5.1.4. dotyczącej towarów łatwo psujących się, a także towarów, które po dostarczeniu zostały nieodwracalnie zmieszane z innymi towarami,
5.1.5. dotyczącej towaru w zamkniętym opakowaniu, który kupujący wyjął z oryginalnego opakowania i ze względów higienicznych nie ma możliwości jego zwrotu,
5.1.6. dotyczących nagrania dźwiękowego lub wizualnego albo oprogramowania komputerowego, jeżeli zostało naruszone ich oryginalne opakowanie,
5.1.7. dotyczące dostawy dzienników, periodyków lub czasopism,
5.1.8. dotyczącej treści cyfrowej, jeżeli nie została ona dostarczona na nośniku fizycznym i została dostarczona za uprzednią wyraźną zgodą kupującego przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, a sprzedawca poinformował kupującego przed zawarciem umowy, że w takim przypadku nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy.
5.2. Jeżeli nie jest to przypadek wymieniony w artykule 5.1 lub inny przypadek, w którym nie można odstąpić od umowy kupna-sprzedaży, Klient ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w ciągu czternastu (14) dni zgodnie z postanowieniami § 1829 1 Kodeksu Cywilnego od odbioru towaru, przy czym w przypadku gdy przedmiotem umowy kupna-sprzedaży jest kilka rodzajów towaru lub dostawa w kilku częściach, termin ten biegnie od dnia odbioru ostatniej części zamówienia. Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży musi zostać wysłane do sprzedającego w terminie określonym w zdaniu poprzednim.
5.3. W celu odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży Klient może skorzystać ze wzoru formularza udostępnionego przez sprzedającego, który stanowi załącznik do regulaminu. Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży może Klient wysłać na adres miejsca prowadzenia działalności lub siedziby sprzedającego. Do doręczenia odstąpienia od umowy zastosowanie mają postanowienia art. 11 niniejszego regulaminu. Sprzedający bez zbędnej zwłoki potwierdzi Klientowi przyjęcie odstąpienia od umowy w formie pisemnej.
5.4. W przypadku odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży zgodnie z art. 5.2 warunków handlowych, umowa kupna zostaje anulowana. Towar należy zwrócić sprzedającemu w ciągu czternastu (14) dni od odstąpienia umowy. Jeśli Klient odstąpi od umowy kupna-sprzedaży, ponosi koszty związane ze zwrotem towaru do sprzedawcy, nawet jeśli ze względu na swój charakter towar nie może zostać odesłany zwykłą drogą pocztową.
5.5. W przypadku odstąpienia od umowy zgodnie z art. 5.2 regulaminu sprzedający zwróci otrzymane od Klienta środki pieniężne w ciągu czternastu (14) dni od odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży przez Klienta, w ten sam sposób, w jaki sprzedawca otrzymał je od Klienta. Przy zwrocie towaru przez Klienta, jeżeli wyrazi na to zgodę i nie poniesie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, sprzedający jest również uprawniony do zwrotu świadczenia mu pieniężnego lub innego wyrównania. Jeżeli Klient odstąpi od umowy kupna-sprzedaży, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu otrzymanych środków, zanim Klient nie zwróci mu towaru lub nie udowodni, że towar został wysłany sprzedającemu.
5.6. Sprzedający ma prawo potrącić wypłatę zwrotu wartości zamówienia o zapłatę wynikającą z uszkodzenia towaru przez Kupującego, o ile to uszkodzenie nie było powodem odstąpienia od umowy kupna – sprzedaży.
5.7. Do momentu przejęcia towaru przez kupującego, sprzedawca ma prawo w każdej chwili odstąpić od umowy kupna-sprzedaży. W takim przypadku sprzedający zwróci kupującemu kwotę zakupu bez zbędnej zwłoki, przelewem bankowym na konto wskazane przez kupującego.
5.8. Jeżeli wraz z zamówionym towarem kupujący otrzyma prezent, umowa sprzedaży może zostać anulowana jedynie pod warunkiem, że w przypadku odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży Kupujący zwróci sprzedającemu towar wraz z otrzymanym upominkiem.
- Transport i dostawa towarów
6.1. W przypadku zamówienia środka transportu na specjalne życzenie kupującego, ryzyko i wszelkie dodatkowe koszty związane z tym środkiem transportu ponosi kupujący.
6.2. Jeżeli zgodnie z umową kupna-sprzedaży sprzedający jest zobowiązany dostarczyć towar do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący jest zobowiązany do odebrania towaru w momencie dostawy.
6.3. Jeżeli konieczne jest ponowne dostarczenie towaru lub w inny sposób niż podano w zamówieniu z przyczyn leżących po stronie kupującego, kupujący jest zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z powtórnym dostarczeniem towaru, lub kosztów związanych z inną metodą dostawy.
6.4. Odbierając towar od dostawcy, Klient jest zobowiązany do sprawdzenia nienaruszalności opakowania towaru, a w przypadku jakichkolwiek wad do niezwłocznego powiadomienia dostawcy. W przypadku naruszenia opakowania wskazującego na nieuprawnioną ingerencję w przesyłkę, Klient nie jest zobowiązanydo odbioru przesyłki od dostawcy.
- Prawa wynikające z wadliwego wykonania
7.1. Prawa i obowiązki stron umowy w zakresie praw wynikających z wadliwego wykonania umowy regulują odpowiednie powszechnie obowiązujące przepisy (w szczególności postanowienia § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 oraz § 2161 do 2174 Kodeksu Cywilnego).
7.2. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego za to, że towar przy odbiorze jest wolny od wad. W szczególności sprzedawca odpowiada wobec kupującego za to, że w momencie przejęcia towaru przez kupującego:
7.2.1. towar ma właściwości uzgodnione przez strony, a w przypadku braku takiej umowy ma właściwości opisane przez sprzedawcę lub producenta lub oczekiwane przez kupującego ze względu na charakter towaru i na podstawie prowadzonej przez nich reklamy,
7.2.2. towar nadaje się do celu, o którego przeznaczeniu sprzedający oświadcza lub do jakiego zwykle używa się tego rodzaju towarów,
7.2.3. jakość lub wykonanie towaru odpowiada zamówionej próbce lub wzorowi, jeżeli jakość lub wykonanie zostało ustalone na podstawie zamówionej próbki lub wzoru,
7.2.4. towar jest w odpowiedniej ilości, miary lub wagi i
7.2.5. towar odpowiada wymaganiom przepisów prawa.
7.3. Postanowienia dotyczące wady zawarte w art. 7.2 regulaminu nie mają zastosowania do towaru sprzedanego po niższej cenie, za który uzgodniono niższą cenę, oraz do towaru używanego lub który ma wady wynikające z jego normalnego użytkowania odpowiadające stopniowi zużycia, jakie towar miał w chwili jego odbioru przez kupującego, lub jeżeli wynika to z charakteru towaru.
7.4. Jeśli wada ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania, uważa się, że towar był już wadliwy w momencie odbioru.
7.5. Prawa wynikające z tytułu nienależytego wykonania kupujący wykonuje pod adresem siedziby sprzedającego, gdzie możliwe jest rozpatrzenie reklamacji w zakresie sprzedawanego towaru, ewentualnie także pod adresem siedziby lub miejsca prowadzenia działalności. Za moment rozpatrzenia reklamacji uważa się moment otrzymania przez sprzedawcę reklamowanego towaru od kupującego.
7.6. Dodatkowe prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady może regulować procedura reklamacyjna sprzedawcy
- inne prawa i obowiązki stron umowy
8.1. Kupujący nabywa własność towaru, płacąc pełną cenę zakupu towaru
8.2. W stosunku do kupującego sprzedający nie jest związany żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu postanowień § 1826 ust. 1 lit. e) Kodeksu Cywilnego.
8.3. Za pozasądowe rozstrzyganie sporów konsumenckich wynikających z umowy kupna-sprzedaży odpowiada Czeska Inspekcja Handlowa z siedzibą Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, NIP: 000 20 869, adres strony internetowej: http: //www.coi.cz
8.4. Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży towarów na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Inspekcja handlowa jest przeprowadzana przez właściwy urząd handlowy na obszarze swojej właściwości. Urząd Ochrony Danych Osobowych nadzoruje obszar ochrony danych osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa w określonym zakresie nadzoruje między innymi przestrzeganie ustawy nr 634/1992 Dz.U., o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.
8.5. Kupujący przyjmuje niniejszym ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu § 1765 ust. 2 Kodeksu Cywilnego.
- Ochrona danych osobowych
9.1. Ochronę danych osobowych kupującego, który jest osobą fizyczną, zapewnia ustawa nr 101/2000 Dz.U., o ochronie danych osobowych, z późniejszymi zmianami.
9.2. Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer identyfikacyjny, numer identyfikacji podatkowej, adres e-mail, numer telefonu (dalej jako „dane osobowe”).
9.3. Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w całości przez sprzedającego w celu realizacji praw i obowiązków wynikających z umowy kupna-sprzedaży oraz w celu prowadzenia konta użytkownika. Jeżeli kupujący nie wybierze innej opcji, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego również w celu przesyłania kupującemu informacji i komunikatów handlowych. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w całości zgodnie z niniejszym artykułem nie jest warunkiem, który sam w sobie uniemożliwiałby zawarcie umowy kupna-sprzedaży.
9.4. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że jest zobowiązany do prawidłowego i zgodnego z prawdą podania swoich danych osobowych (podczas rejestracji, na swoim koncie użytkownika, podczas składania zamówienia z interfejsu internetowego sklepu) oraz że jest zobowiązany do poinformowania sprzedającego bez zbędnej zwłoki o zmianie jego danych osobowych.
9.5. Sprzedawca może powierzyć przetwarzanie danych osobowych kupującego osobie trzeciej jako podmiotowi przetwarzającemu. Poza osobami przewożącymi towar dane osobowe nie będą przekazywane przez sprzedającego podmiotom trzecim bez uprzedniej zgody kupującego.
9.6. Dane osobowe będą przetwarzane bezterminowo. Dane osobowe będą przetwarzane w formie elektronicznej w sposób zautomatyzowany lub w formie drukowanej w sposób niezautomatyzowany.
9.7. Kupujący potwierdza, że podane dane osobowe są zgodne z prawdą oraz że został poinformowany, że jest to dobrowolne podanie danych osobowych.
9.8. W przypadku, gdy kupujący uważa, że sprzedawca lub podmiot przetwarzający (art. 9.5) przetwarza jego dane osobowe z naruszeniem jego ochrony życia prywatnego lub z naruszeniem przepisów prawa, w szczególności jeśli dane osobowe są niedokładne chronione lub przechowywane co do celu ich przetwarzania, może:
9.8.1. zwrócić się do sprzedawcy lub podmiotu przetwarzającego o wyjaśnienie,
9.8.2. zażądać od sprzedawcy lub podmiotu przetwarzającego usunięcia w ten sposób powstałego stanu.
9.9. Jeżeli kupujący zażąda informacji o przetwarzaniu jego danych osobowych, sprzedający ma obowiązek udzielić mu tych informacji. Za udzelenie informacji o których mowa w zdaniu poprzednim, ma sprzedający prawo żądać rozsądnej zapłaty nieprzekraczającej kosztów niezbędnych do udzielenia informacji.
- Przesyłanie informacji handlowych oraz przechowywanie plików cookies
10.1. Kupujący wyraża zgodę na przesyłanie na adres e-mail kupującego informacji związanych z towarami, usługami lub działalnością sprzedającego, a także wyraża zgodę na przesyłanie przez sprzedającego wiadomości handlowych na adres e-mail kupującego.
10.2. Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie na jego komputerze tzw. cookies. W przypadku, gdy możliwe jest dokonanie zakupu na stronie internetowej i wypełnienie zobowiązań sprzedającego wynikających z umowy kupna-sprzedaży bez przechowywania tzw. plików cookie na komputerze kupującego, kupujący może w każdej chwili odwołać zgodę zgodnie z poprzednim zdaniem.
- Doręczenia
11.1. Powiadomienia dotyczące stosunków między sprzedającym a kupującym, w szczególności dotyczące odstąpienia od umowy kupna, muszą być dostarczane listem poleconym, chyba że umowa kupna-sprzedaży stanowi inaczej. Zawiadomienia będą doręczane na odpowiedni adres kontaktowy drugiej strony i będą uważane za doręczone i skuteczne z chwilą ich doręczenia pocztą, z wyjątkiem zawiadomienia o odstąpieniu od umowy przez Kupującego, w którym to przypadku odstąpienie jest skuteczne, jeżeli zawiadomienie zostało wysłane pocztą Kupującego w terminie do odstąpienia od umowy.
11.2. Za doręczone uważa się również zawiadomienie, którego przyjęcia adresat odmówił lub które nie zostało odebrane w okresie awizowania lub które zostało zwrócone jako niemożliwe do doręczenia.
11.3. Strony umowy mogą przekazywać sobie regularną korespondencję za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres e-mail wskazany w koncie użytkownika kupującego lub wskazany przez kupującego w zamówieniu, lub na adres podany na stronie sprzedawcy.
- Postanowienia końcowe
12.1. Jeżeli stosunek ustanowiony umową kupna-sprzedaży zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), wówczas strony zgadzają się, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu. Nie narusza to praw konsumentów wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa w kraju Kupującego lub na terenie Unii Europejskiej.
12.2. Jeżeli którekolwiek z postanowień regulaminu okaże się nieważne lub nieskuteczne lub stanie się takie wskutek zmian regulaminu bądź przepisów prawa, nieważne postanowienie zostanie zastąpione takim, którego znaczenie jest jak najbardziej zbliżone do unieważnionego postanowienia. Nieważność lub nieskuteczność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień. Zmiany i uzupełnienia umowy kupna-sprzedaży lub regulaminu wymagają formy pisemnej.
12.3. Umowa kupna wraz z regulaminem jest archiwizowana przez sprzedającego w formie elektronicznej i nie jest dostępna dla osób trzecich z wyjątkiem stron umowy.
12.4. Załącznik do regulaminu zawiera wzór formularza odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży.
12.5. Dane kontaktowe sprzedającego: adres do doręczeń, zakład: AVANTI API s.r.o., Osvobození 213, 66481 Ostrovačice u Brna, adres e-mail avantiapi@email.cz, telefon +420 724 900 600, +420 727 841 080; +421 919 385 222.
W Brnie 1 stycznia 2017 r Avanti Api, s.r.o.